Класифікація бетону за міцністю
Показником міцності на стиск або вигин бетону є його марка. Міцність здебільшого залежить від водоцементного співвідношення у складі суміші, але також від таких характеристик, як якість води та наповнювача, погоди на момент заливки та дотримання технологічних умов. Що вища марка, то міцніший це бетон, наприклад, марка 450 бетону відповідає тому, що він витримує тиск до 450 кг/см3 (для визначення міцності зразки проходять спеціальні випробування на пресі).
Показатель марки имеет изменчивый характер, так как проектного уровня плотности бетон может достигать через 28 дней после застывания. Для его уточнения были введен показатель класса, который обозначается буквой В и цифрой рядом. Цифра – показатель нагрузки, которую выедрживает образец на испытаниях, в мегапаскалях. Так, например, маркировка бетонной смеси В15 означает, что контрольный образец выдерживает давление в 15 МПа.
Сьогодні більш точним і професійним вважається саме показник класу, оскільки він позначає міцність із гарантованою забезпеченістю.
Таблиця класифікації бетонів за марками:
М100 | В7,5 |
М150 | В12,5 |
М200 | В15 |
М250 | В20 |
М300 | В25 |
М350 | В25 |
М400 | В30 |
М450 | В35 |
Види бетонів за призначенням
Характеристики бетонної суміші безпосередньо впливають на сферу її застосування і можливість її використання у відповідальному будівництві. Так, наприклад, легші бетони використовують у дорожньому будівництві, зведенні несучих конструкцій (для зниження власної маси), заливці фундаменту тощо, тоді як важчі застосовують у будівництві аеродромних покриттів, особливо міцних ЗБК тощо.
Залежно від сфери застосування бетон може бути таких видів:
- Стандартний або звичайний - для фундаментів, колон, балок перекриттів і мостових конструкцій.
- Гідротехнічний - для облицювання, наприклад, шлюзів, каналізаційних споруд, для обкладки стін і днищ каналів, для влаштування дамб.
- Для покриттів - виходячи з назви, для аеродромних і дорожніх покриттів, тротуарів, заливки підлог.
- Спеціального призначення - для захисту від радіації, а також жаротривкий і кислотостійкий.
Класифікація за щільністю
Щільність - один із найважливіших параметрів для визначення морозостійкості, вологостійкості та інших характеристик суміші. Залежно від щільності бетон буває таких видів:
- Легкий (від 500 до 1800 кг/куб. м.). Це суміш, вироблена на основі пористих заповнювачів (перліт, туф, шлакова пемза, керамзит).
- Важкі (від 1800 до 2500 кг/м3). При виробництві важких бетонних сумішей використовуються заповнювачі граніту, вапняку або діабазу.
- Особливо важкі (>2500 кг/куб. м.). Виробляються зі сталевою тирсою, стружками або залізною рудою.
Класифікація залежно від виду в'яжучої речовини
В'яжуча речовина багато в чому визначає властивості виробленої бетонної суміші. Залежно від того, який матеріал використовується як в'яжуча речовина, бетони діляться на 6 основних видів. Але часто у виробництві бетону застосовують не один вид в'яжучої речовини, тому існують і комбіновані види бетону.
Ось 6 основних видів бетонів залежно від використовуваного в'яжучого:
- Гіпсові - найбільшого поширення набули в будівництві підвісних стель, внутрішніх перегородок і елементів оздоблення.
- Силікатні - виробляються на основі вапна з автоклавним методом твердіння. Сьогодні майже не використовуються.
- Цементні - для виробництва застосовують різні види цементу: портландцемент, шлакопортландцемент, пуццолановий цемент, білий і кольорові цементи. Цементний бетон набув.найбільшого поширення в будівництві й активно застосовується в найрізноманітніших сферах.
- Полімерцементні - як в'яжучий використовуються різні полімери, наприклад, смоли (поліефірні, епоксидні, карбамідні) або мономери (фурфуролацетоновий).
- Спеціальні - у складі використовуються спеціальні в'яжучі речовини для певних цілей. Так, якщо потрібно зробити кислототривкий або жаростійкий бетон, склад доповнюється рідким склом, склолужними або нефеліновими елементами.
- Шлаколужні - у складі є зачинені лужні розчини подрібненого шлаку.
Морозостійкість
F - маркування морозостійкості бетонних сумішей, варіюється від показника F50 до F500 і показує кількість циклів "замерзання-розмерзання", здатних витримати бетон, зберігаючи при цьому свої початкові характеристики.
Бетони з низьким показником морозостійкості - менш як F50 - у закритих приміщеннях, які не промерзають, тобто досить рідко. Найбільш популярні варіанти від F50 і до F150. При будівництві об'єктів в умовах з низьким температурним режимом використовується бетон F300.
Водонепроникність
W – показник водонепроникності бетону. Здатність суміші не пропускати воду впливає на його довговічність та безпеку його використання у різних видах будівництва.
Види бетону в залежності від рівня водонепроникності:
- низька водонепроникність – нижче за W4;
- середня – W4 до W12;
- висока – W12 та вище.
Висновки
Розуміння відмінностей та особливостей кожного з видів суміші допоможе вам правильно підібрати потрібний бетон та вибрати хорошого постачальника чи виробника бетону для свого будівельного об'єкту. Якщо у вас залишилися питання чи потрібна консультація для замовлення бетону в Одесі від виробника, будь ласка, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом: за телефоном (095) 603 32 63 або залишивши заявку на сайті.