Уход за бетоном.

Догляд за бетоном

Правильний догляд за бетоном відразу після заливки необхідний, щоб бетон набув своєї нормативної міцності. Під доглядом мається на увазі комплекс заходів щодо забезпечення певних температурно-вологісних умов, необхідних для затвердіння бетону. Залежно від пори року доглядати за бетоном після заливки необхідно по-різному. Далі - розповідаємо як.

Цілі догляду за бетоном:

  1. запобігти розтріскуванню та пошкодженню;
  2. зберегти технологічний процес набуття міцності суміші;
  3. забезпечити максимальну міцність;
  4. звести до мінімуму усадку гбс.

У процесі застигання відбувається гідратація бетону. Це основний процес, який забезпечує подальшу міцність, довговічність і якість конструкції. Тому головним завданням догляду за бетоном є збереження необхідної кількості води в суміші. Забезпечується це шляхом дотримання певних температур і запобігання вивітрювання води.

Догляд відразу ж після заливки

После заливки происходят стадии схватывания, созревания и выдерживания бетона сначала в опалубке, затем – дозревание происходит еще и после снятия опалубки. Сразу же после заливки необходимо внимательно осмотреть опалубку на прочность: нет ли утечек и нарушений геометрии. Если есть, необходимо внести корректировки. Делать это желательно не позже первых двух часов после заливки. График набора прочности зависит от марки материала, применения пластификаторов, температуры и других факторов.

Догляд за бетоном влітку

 

Как ухаживать за бетоном летом, при высоких температурах.

 

За високих температур необхідно забезпечити неможливість випаровування води зі складу суміші, тобто зробити так, щоб уся волога залишалася всередині бетону. Для цього зазвичай ізолюють усі відкриті поверхні залитої в конструкцію суміші поліетиленовою плівкою або спеціальними композитними сумішами (лак "етиноль", бітумна емульсія), які просто розпилюють на відкриті поверхні суміші, і вони утворюють плівку.

 

Увлажнение материала.

 

Крім запобігання волого втрат необхідно постійно зволожувати матеріал. До розпалубки змочуються водою всі відкриті ділянки конструкції, після - додатково змочуються інші ділянки. Полив відбувається в міру висихання води на поверхні бетону: при температурі до 25 °C - раз на добу, вище 25 °C - 2-3 рази на добу. При цьому ведеться журнал догляду за бетоном. У ньому вказується вся інформація про проведені заходи.

Догляд після зимового бетонування

Взимку необхідно захищати вологу в бетоні від замерзання. Із замерзлою водою в складі гідратація також не відбувається. Крім того, матеріал може зруйнуватися: у бетоні утворюється система капілярних пір, яка під час замерзання тисне на стінки пір. Для зігрівання матеріалу використовують різні методи обігріву залежно від масштабів будівництва і температур.

Якщо це масштабне будівництво, то зазвичай застосовують спеціальні електричні пристрої. Гріючі дроти і вимощення споруджують під конструкцію ще до заливки бетону. А після заливки подають електрику за допомогою генератора. У випадках з невеликим будівництвом обходяться звичайною ізоляцією опалубки будь-якими можливими способами, а бетон замовляють одразу зі спеціальними протизамерзаючими пластифікаторами.

Уход за бетоном зимой.

Оптимальна температура для ефективного застигання і набуття міцності бетону - -3 - +3 °C. За такої температури повітря, і залежно від марки обраного бетону та використання добавок, за різними бетонами потрібно доглядати різну тривалість часу:

  • 14 днів - за бетонами на цементі, що повільно твердне;
  • близько 7 діб - якщо суміш приготована на основі звичайного портландцементу;
  • 2-3 доби - за бетонами на цементі, що швидко твердне.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете замовити доставку бетону в Одесі, телефонуйте нам або залишайте заявку на сайті. Ми з радістю відповімо на всі питання і підкажемо з вибором марки і класу бетону. Крім того, зверніть увагу, що завод Leon Building єдиний в Одесі - працює з суперпластифікатором SIKA, який дає унікальну можливість збільшення часу транспортування суміші на об'єкт.