Vidy-stroitelnogo-peska

Види будівельного піску

Під час будівництва доводиться здійснювати дуже багато поїздок у будівельні магазини і приймати тисячі рішень щодо придбання тих чи інших видів будівельних матеріалів. Вибрати будівельний пісок здається досить простим завданням, але при більш детальному підході до питання виявляється, що існує кілька видів і у кожного свої цілі.

Види будівельного піску

Для різних видів будинків або навіть частин будинку може знадобитися різний пісок, і в цьому важливо розібратися, щоб усі зусилля і грошові кошти на ремонт не пішли даремно.

Річковий пісок

Ця порода, як зрозуміло з назви, видобувається в річці. Причому що цікаво, незалежно наскільки вона повноводна або взагалі коли висохла. Це найвідоміший і найбільш затребуваний вид піску в оздоблювальних і будівельних справах.

Але його популярність залежить від цілої низки переваг:

  1. Мінімальна наявність глини в піску.
  2. Відсутність домішок на кшталт землі, каміння або інших непотрібних порід. Через те, що цей вид чистий, його майже ніяк не обробляють.
  3. Відсутність будь-яких органічних домішок. Це цікаво, якщо врахувати, що дно річки усіяне водоростями і рибками, але все ж це правда. Це найважливіша перевага, оскільки наявність у закладеному фундаменті або стінах органіки псує структуру, міцність і якість зробленого ремонту.
  4. Має хорошу водопроникність.

Важливо розуміти, що поклади хорошого піску в річках або висохлих руслах не така велика кількість, як у кар’єрах у будь-якій точці країни. Тому річковий пісок так цінується.

Вартість піску залежить від річки, де відбувається видобуток і від чистоти самої породи. Радує ще те, що більшість пісків можна використовувати одразу ж, щойно викопали, бо вони чисті.

Через різницю місцевості, в якій відбувається видобуток, сама порода може відрізнятися і це також впливає на будівельні функції. Наприклад він може мати різні відтінки, які потім відображаються на кольорі стіни. Найпоширеніші: жовті, коричневі, сірі.

Крім цього, існує і різний розмір:

 • дрібний;
 • середній;
 • великий.

Сфери використання існують різні:

 • для смілів у будівництві більш високої якості;
 • у фільтрах для рідин (промислового призначення);
 • при побудові ландшафтних споруд;
 • у будівництві – для підсипок.

Вартість його, природно, вища, ніж кар’єрного, через низку вищеописаних причин.

Рекомендація! Цей вид має велику щільність і швидко осідає в сумішах. Радимо подбати про постійне перемішування

Кар’єрний пісок

Це найпоширеніший вид і зрозуміло чому, річок у країні менше, ніж суші, під якою є величезні поклади піскових порід. Видобуток відбувається всім відомим методом – викопується яма до піскової породи і ковшами переноситься у вантажні машини. Після цього його доставляють на заводи для проходження всіх потрібних етапів очищення.
Це відбувається через те, що в первісному вигляді він не виконає всіх тих функцій, які будуть від нього вимагатися.

 

Stroitelnuy pesok odessa.

 

Усі очисні фракції містять у собі:

 • просіювання від землі та пилу;
 • просіювання від каменів;
 • позбавлення від глинистих порід;
 • видалення всіх органічних речовин.

Але, незважаючи на складнішу процедуру надання породі товарного вигляду, він все одно коштує дешевше, ніж річковий. Якщо під час роботи не принципові особливі властивості піску, то, звісно, краще придбати кар’єрний пісок. Цінові категорії можуть відрізнятися в кілька разів.

Найчастіше кар’єрний пісок використовують для:

 • оздоблення фасадів;
 • прокладання автомобільної або залізничної дороги;
 • замішуванні бетонного розчину.

Зі свого боку будівельний пісок кар’єрного типу ділитися на: митий, сіяний і гірський.

Митий пісок

Якщо буде потрібно вибрати кращий з кар’єрного, то митий підходить для цієї “посади”, оскільки він вважається найчистішим з усіх видів. Деякі професіонали ставлять на одну полицю річковий і митий за властивостями. Найчастіше будівельників турбують глинисті породи і якраз у митому їх найменше. Сам видобуток відбувається спочатку за допомогою води, а після додатково проходить стадії вимивання. Саме цей вид кар’єрного піску використовують для приготування бетонних сумішей, іноді навіть високого класу. Крім цього з нього готують бордюри і плитку для тротуарів.

Сіяний пісок

Грубіший і брудніший вид кар’єрного піску, зазвичай у ньому дуже багато каміння або інших порід, що змушує підприємство прогнати його через сито з різними діаметрами. Але, завдяки такому методу він має чіткі розміри “піщинка до піщинки”, що забезпечує йому перевагу в деяких видах робіт. Крім однакового розміру він має високу стійкість до морозу. Найчастіше застосовується для побудови фундаментів, щоб забезпечити довгострокову міцність і в дорожніх роботах. Мінусом є те, що може містити значну кількість глини та органіки.

Найдешевший пісок для будівництва – гірський пісок.

Через те, що в ньому багато домішок і різні розміри піщинок він затребуваний тільки в будівництві доріг і має найнижчу вартість на ринку.

Щоб розібратися, який вид піску взяти, потрібно розуміти, для чого він знадобитися. Крім цього різнитися вартість кожного виду. Найкраще замовляти пісок з доставкою, щоб не морочитися ще й з перевезенням сипучого матеріалу.