Саме склад бетону визначає його властивості при затвердінні. Різний рецепт може забезпечити різну міцність, деформацію, стійкість до морозу або спеки тощо.
Бетон = сполучний матеріал + дрібний і великий заповнювач + вода + добавка (необов'язково).
Основні інгредієнти - вода, цемент, пісок і заповнювачі. Співвідношення і перелік інгредієнтів, що входять до складу бетонної суміші, визначається бажаними властивостями готового бетону. Для досягнення бажаних властивостей важливо використовувати правильні пропорції інгредієнтів і правильно їх змішувати. Занадто велика кількість води послабить бетон, а занадто велика кількість цементу зробить його крихким.
Вода
Вода є важливим компонентом суміші, оскільки вона становить понад половину об'єму бетону. Вода не тільки вступає в реакцію з цементом, утворюючи бетон, а й надає йому оброблюваності та пластичності, даючи змогу проникати в усі маленькі простори між великими частками.
Як воду для замішування бетону можна використовувати практично будь-яку питну природну воду без яскраво вираженого смаку або запаху. Надлишкові домішки у воді для замішування можуть не тільки вплинути на час схоплювання і міцність бетону, але також можуть спричинити вицвітання, утворення плям, корозію арматури, нестабільність об'єму і зниження довговічності. Специфікації бетонної суміші зазвичай встановлюють межі вмісту хлоридів, сульфатів, лугів і твердих речовин у воді для змішування.
Цемент
Цемент є важливим інгредієнтом бетону. Це сполучна речовина, яка з'єднує інші інгредієнти разом, утворюючи жорсткий композит. Хоча варто зазначити, що в процентному співвідношенні в складі бетонної суміші цементу найменша кількість. Коли вода змішується з цементом, утворюється паста, яка покриває заповнювачі в суміші. Паста твердне, зв'язує агрегати й утворює каменеподібну речовину. Якість готового бетону залежить від якості цементу. На час затвердіння і міцність бетону впливає занадто велика або занадто мала кількість цементу.
Заповнювачі
Пісок і гравій - це заповнювачі, частинки яких скріплюються між собою цементною пастою. Тип і розмір використовуваного заповнювача залежить від товщини і призначення кінцевого бетонного продукту. Гравійно-піщані заповнювачі становлять близько 70% суміші.
Дрібний заповнювач додасть бетону більшої плинності, ніж великий, але його міцність буде значно нижчою. Таким чином, для робіт, що вимагають більшої міцності або стійкості до деформацій, краще використовувати великий заповнювач, який буде також надавати бетону велику щільність. Хороша готова суміш міститиме пропорційну кількість як крупного (гравій), так і дрібного (пісок). Крім того, заповнювачі мають бути чистими і не містити будь-яких речовин, які можуть вплинути на якість бетону.
Добавки
Будь-який завод або підприємство, що виробляє готову бетонну суміш або залізобетонні вироби, за потребою використовує низку добавок. Ці добавки сприяють формуванню і підвищенню твердості бетону, покращуючи якісні характеристики суміші та впливаючи на процеси виробництва бетону. Найбільш часто використовуваною добавкою при виробництві готових бетонних сумішей є суперпластифікатор.
Ось і все, інгредієнти, які об'єднуються для створення найбільш широко використовуваного будівельного матеріалу у світі - бетону. Як бачите, кожен інгредієнт і його співвідношення впливають на якість і тип готової суміші. Важливо, щоб у вас була найкраща готова суміш для вашої конкретної роботи. Для забезпечення гарантовано високої якості готової бетонної суміші, звертайтеся в Leon-Building для замовлення бетону з доставкою!